• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Wycieczki szkolne

1 DZIEŃ
11 DNI

Namibia Adventure Safari

transport: samolot

1 DZIEŃ

WROCŁAW - KARKONOSZE - PRAGA


Polska/Czechy / WROCŁAW - KARKONOSZE- PRAGA


Stolica Dolnego Śląska, aktywnie w górach, zabytki w miniaturze, złota Praga...


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
  • Cena od

    599.00 zł

  • Pobyt

    4 dni

  • Transport

    autokar


Dzień  I
Około godziny 07.00 zbiórka uczestników wycieczki i przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska  rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście. Na Rynku Głównym zobaczymy perłę wrocławskich zabytków – późnogotycki ratusz, jeden z najpiękniejszych w Europie, zabytkowe kamienice, słynną fontannę zbudowaną ze szklanych płyt. Odwiedzimy też najstarszą część miasta – Ostrów Tumski, z dominującą w jego panoramie katedrą- budowlą gotycką z XIII i XIV wieku ok. 18.00 – obiadokolacja, nocleg w Karkonoszach.
 
Dzień II:
Tego dnia zwiedzimy największą atrakcję Karpacza - Świątynię Wang czyli drewniany kościółek zbudowany w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku, następnie zdobędziemy szczyt najwyższej góry Sudetów - Śnieżki 1602 m n.p.m. (możliwość wyjazdu wyciągiem krzesełkowym na Kopę) Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień III: 
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta: klasztor na Strahowie, Pogorzelec, Loreta, plac Hradczański, Zamek Praski (dziedzińce i katedra sw. Wita - przedsionek), ogród Wallensteina, most Karola, Rynek Starego Miasta, plac Wacława. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień IV:
 Po śniadaniu wykwaterowanie.  Wyjazd do Szklarskiej Poręby. Pospacerujemy po centrum miasteczka, zwiedzimy Muzeum Mineralogiczne. Znajdziemy tu ponad 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Zobaczymy także malowniczo położony wodospad Szklarki. Zwiedzimy średniowieczny zamek Chojnik, znajdujący się na szczycie góry Chojnik (627 m n.p.m.). Powrót na miejsce zbiórki, zakończenie wycieczki.CENA OBEJMUJE 


- przejazd autokarem
- 3 noclegi
- wyżywienie (3 śniadania, 3 obiadokolacje)
- opieka pilota lub przewodnika
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie NNW
- bezpłatny udział 3 osób

- opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy


Autokar

Youtube