• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Wycieczki i wczasy

1 DZIEŃ
2 DNI
4 DNI

CZARNOBYL

transport: autokar

Annapurna Base Camp


NEPAL /


Według sondaży Annapurna została uznana za jeden z najpiękniejszych światowych górskich regionów!!!


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
  • Cena od

    6500.00 zł

  • Pobyt

    17 dni

  • Transport

    samolot


Dzień I

Przylot rano do Kathmandu (1400 m npm) stolicy Nepalu (ok. 1200 m n.p.m.), transfer do Hotelu położonym w dzielnicy Thamel, relaks, po lunchu idziemy na wzgórze świątynne z stupą Swayambhunath, ze wzgórza świątynnego roztacza się widok na dolinę Kathmandu. Następnie wracamy do centrum, spacer po centralnym miejscu Kathmandu Placu Durbar Wspólna przywitalna kolacja.

Dzień II

Wczesnym rankiem wyruszamy do kompleksu świątyń hinduistycznych w Pashupatinath gdzie nad świętą rzeką dokonuje się rytualnego spalania zwłok zmarłych. Fakultatywnie o ile czas pozwoli zwiedzimy jeszcze jedną z najciekawszych atrakcji świątynnych Nepalu – Boudhanath – największa stupa buddyjska w tej części świata. Późnym południem powrót na Thamel czas np.na ostatnie zakupy przed trekkingiem.

Dzień III

O świcie wyruszamy prywatnym busem na zachód do Pokhary (850 m npm). W zależności od natężenia ruchu na drodze podróż przez Nepal może trwać nawet do 8 godzin.

czas przejazdu 6 – 8 godzin

Dzień IV

1 dzień trekkingu

Biretanti – Sudame – Uleri ( 2020 m npm )Wyruszamy z Pokhary wcześnie rano i jedziemy jeepem (ok. 2 godz.) przez Nayapul do wioski Biretanti ( 1025 m npm ) gdzie rozpoczyna się nasz trekking. i znajduje się punkt kontrolny wejścia do ACA ( Annapurna Conservation Area) Od wielu już lat nasza agencja wspomaga małą wiejską szkołę w tym regionie w wiosce Sudame (1340 m npm ) do której podwiozą nas jeepy. Po godzinnej przerwie i spotkaniu z uczniami rozpoczynamy nasz trekking Idziemy ścieżką ok. 2 godzin do  wioski  Tikhe Dhunga (1500 m npm) a następnie po przejściu pierwszym wiszącym mostkiem rzeki wspinamy się schodami (ok 3 tys stopni ) do wioski Uleri ( 2020 m npm ) gdzie śpimy w loggi (rodzaj górskiego schroniska.

czas przejścia: ok. 5 – 6 godz.
różnica wzniesień: 660 m

Dzień V

2 dzień trekkingu

Uleri – Gorepani (2860 m npm)
Jest to dzień gdzie podejścia nie są zbyt strome i wyczerpujące. Ścieżka na przemian prowadzi przez wioski i lasy rododendronów. Nocleg w Gorepani w górskiej lodgi

Czas przejścia ok. 6 – 7 godz. 
różnica wzniesień : 850 m

Dzień VI

3 dzień trekkingu

Gorepani – Poon Hil ( 3 193 m npm) – Bantanti (2650 m npm) 
Z Ghorepani wcześnie rano (ok.5.oo) wyruszymy w stronę punktu widokowego na wzgórzu – Poon Hill (3193 m. m.n.p.m) i wracamy w dół do Ghorepani na śniadanie, dalej wyruszamy w kierunku Tadapani, śpimy w osadzie o nazwie Bantantii (2650 n.p.m). Nocleg w bardzo prymitywnej lodgi

Czas przejścia łącznie z Poon Hill do Bantanti około 6 – 7 h. 
różnica wzniesień: + 443 m (na Poon Hill  i – 543 m do Bantanti

Dzień VII

4 dzień trekkingu

Bantanti – Discovery Lodge (2300 m npm)
Ten dzień jest relaksowy i ma być przeznaczony na  odpoczynek po pierwszych dwóch intensywnych górskich przejściach. Idziemy przez Tadapani do miejsca o nazwie Chiule gdzie zbudowano jedną z najpiękniej położonych lodgi na trasie Discovery Lodge (2300 m npm) – nocleg !

Czas przejścia ok. 3 h.
różnica wzniesień:  – 200 m

Dzień VIII

5 dzień trekkingu

Discovery Lodge – Sinua ( 2360 m npm )
Z Discovery Lodge idziemy do największej wioski na trasie – Chomdrung (2270 m npm ), aby po lunchu kontynuować marsz do Sinuwa (2360 nm npm)

czas przejścia ok. 8 – 9 godzin
różnica wzniesień: + 60

Dzień IX

6 dzień trekkingu

Sinua – Himalayan (2900 m npm )
Z Dolnego Sinua idziemy przez Bamboo i Doban do Himalayan (2900 m npm)

Czas przejścia ok. 7 – 8 godz.
różnica wzniesień; + 540 m

Dzień X

7 dzień trekkingu

Himalayan – Deurali – Machapuchare Base Camp (3700 m npm)W tym dniu osiągniemy i wejdziemy do wrót Sanktuarium Annapurny, śpimy w jednej z lodgi w Machapuchare Base Camp – po lunchu idziemy w ramach aklimatyzacyjnej aktywności na krótka wycieczkę na morenę boczną lodowca.

czas przejścia: ok 5 godz.
różnica wzniesień: + 800 m

Dzień XI

8 dzień trekkingu

Machapuchare BC – Annapurna Base Camp (4130 m npm)
Po śniadaniu idziemy do najwyższego miejsca na naszej trasie Annapurna Base Camp, (4130 m n.p.m) gdzie pozostajemy na nocleg w jednej z lodgi .
Czas podejścia ok. 2,5 godz.  Po południu czas przeznaczamy na wycieczki w okolice bazy. Podchodzimy pod Hinchuli, chodzimy po morenie bocznej lodowca w kierunku Annapurny Południowej. Cieszymy się atmosfera wysokogórską Sanktuarium Annapurny.
W nocy może być b. zimno, na zewnątrz poniżej zera. Lodge są nieogrzewane. Może też być opad śniegu !!! 

czas przejścia ok 2,5 godz.
różnica wyskości: + 430 m

Dzień XII

9 dzień trekkingu

Annapurna BC – Bamboo ( 2350 m npm )
Po powitaniu słońca w Sanktuarium Annapurny zjemy śniadanie, następnie powrót w dół  z Bazy pod Annapurną przez Deurali, Himalaya, Doban do Bamboo (2350 m. n.p.m) – Nocleg w lodgi w Bamboo

czas ok. 9 godz.
różnica wzniesień: – 1780 m

Dzień XIII

10 dzień trekkingu

Banboo – Jinudanda (1760 m npm)Przejście z Bamboo przez Chomrong (2310 m.) do Jinudanda  Nocleg w pięknie położonym hoteliku górskim. Będąc w Jinudanda mamy możliwość zejścia (ok. 35 min w dół) do rzeki Modi Kola i skorzystania z kąpieli w gorących źródłach !!!

Czas przejścia ok 5 godz.
różnica wzniesień: – 590 m

Dzień XIV

11 dzień trekkingu

Jinudanda ( 1760 m npm ) – Biretanti  (1025 m npm) – Pokhara (820 m npm )Ostatni dzień trekkingu. Przejście z Jinudanda przez nowy wiszący most jeden z najdłuższych w Nepalu do górskiej szutrowej drogi skąd pojdziemy przez Biretanti i Naya Pul do Pokhary gdzie kończymy nasz trek.

Czas przejścia: ok. 3 godz.
różnica wzniesień:  – 940 m

Dzień XV

Pokhara – Kathmandu
O świcie busem  jedziemy do Kathmandu. O ile nie będzie żadnych przeszkód po drodze powinniśmy dotrzeć do stolicy na godz. 16.oo Wieczorem wspólna pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji nepalskiej na Thamelu.

UWAGA – Jeśli grupa to zaakceptuje tego dnia istnieje możliwość skrócenia przejazdu z Pokhary do Kathmandu – wykupując przelot samolotem (50 min), koszt przelotu ok 135 USD. Zaletą lotu jest również to, że samolot leci wzdłuż masywu Himalajów dając pasażerom niepowtarzalny widok.

Dzień XVI

Kathmandu, ostatni dzień w Nepalu. Zakupy i relaks

Dzień XVII

Powrót do Polski

Youtube