• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Wycieczki i wczasy

11 DNI

Namibia Adventure Safari

transport: samolot

1 DZIEŃ
1 DZIEŃ

CZARNOBYL


UKRAINA / KIJÓW, CZARNOBYL


W ciągu nieco ponad 30 lat od katastrofy Czarnobyl, Prypeć a nawet cała Zona – zwana dziś również strefą wykluczenia, powstałą po katastrofie elektrowni atomowej – stały się pomnikiem nieodpowiedzialności władz, miejscem tragedii, martwą scenerią wielu filmów, książek oraz gier komputerowych, takich jak S.T.A.L.K.E.R, mekką i marzeniem miłośników opuszczonych miejsc oraz urban exploration, a przede wszystkim ponurą atrakcją turystyczną….


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
 • Cena od

  1815.00 zł

 • Pobyt

  4 dni

 • Transport

  autokar


Propozycja 4-dniowej wycieczki autokarowej z umownego punktu wyjazdu w okolicach Bydgoszczy na Ukrainę do samego Czarnobyla i z powrotem. Uzupełnieniem i dodatkiem będzie jednodniowe zwiedzanie Kijowa. Zarówno zwiedzanie strefy, jak i miasta Kijowa pod opieką i licencjonowanym przewodnictwem jednego z najlepszych lokalnych biur turystycznych w Kijowie. Realizacja całego programu wycieczki pod opieką pilota i przedstawiciela organizatora. Formuła wycieczki, której charakterystycznymi miejscami przystankowymi na zaplanowanej trasie są Kijów i Czarnobyl  to okazja do krótkiej, dobrze zorganizowanej wycieczki wesołym autobusem, spędzenia towarzysko czasu i zwiedzenia jednego z najważniejszych miejsc nad Dnieprem…   

DLA KOGO?

Rodzin, przyjaciół, znajomych i nieznajomych, a ciekawych tego co stanowi na mapie Europy jedno z miejsc tzw. MUST SEE (koniecznych do zobaczenia) i położone jest niespełna dzień drogi za naszą wschodnią granicą. Wycieczka szczególnie dla tych, którzy pamietają wybuch elektrowni i towarzyszące katastrofie przerażenie, również dla tych, którzy nie mogą tego pamiętać, ale poznali historię i pragną z bliska poczuć klimat tamtego czasu, dla miłośników opuszczonych miejsc oraz urban exploration… Wyjazd tylko dla pełnoletnich.

 GDZIE ROZPOCZYNAMY, GDZIE KOMPLETUJEMY UCZESTNIKÓW?

Spotykamy się we wtorkowy wieczór późnym popołudniem, a nawet wieczorem w miejscu początkowym – wskazanym punkcie zbiórki w Bydgoszczy skąd ruszamy wyznaczoną trasą, zabierając w drodze uczestników (dokładne dane godzin i miejsc zostaną podane do wiadomości uczestników na 5 dni przed datą wyjazdu w formie tzw. ROAD BOOK). Miejsca, w których możemy kompletować uczestników w trasie to:

 • BYDGOSZCZ
 • TORUŃ
 • WŁOCŁAWEK
 • STRYKÓW k/ŁODZI
 • WARSZAWA
 • LUBLIN

 JAK WYGLĄDA PROGRAM ZWIEDZANIA? 

Bazą do zwiedzania Strefy będzie Kijów, do którego dotrzemy późnym popołudniem w środę, kwaterując się na 3 kolejne noce w jednym z hoteli. Do Czarnobyla nie pojedziemy naszym autokarem. Wstęp do strefy wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem, dlatego z Kijowa dnia następnego w czwartek zabierze nas o 7:50 na całodzienny program zwiedzania Strefy jedno z najlepszych lokalnych biur turystycznych, posiadające odpowiednie licencje. Formuła wycieczki busem z przewodnikiem polskojęzycznym zawiera bardzo rozbudowany program realizowany w godzinach 7:50 – 20:00. Po godzinie 20:0 wrócimy do miejsca naszego zakwaterowania w Kijowie, gdzie czekać na nas będzie kolacja.

Dzień kolejny (piątek) zostajemy jeszcze na miejscu, by pod opieką licencjonowanego przewodnika polsko-języcznego zwiedzić Kijów i posmakować nieco Ukrainę.

 POWRÓT

Wyruszamy z Kijowa w piątek po zakończeniu zwiedzania i po zorganizowanym posiłku wieczornym, kierując się do Polski tą samą trasą, którą pokonaliśmy w kierunku z, w tych samych miejscach zatrzymując autokar i żegnając wysiadających.

 CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

Do Czarnobyla obowiązkowo należy zabrać: paszport, długie spodnie, pełne buty, długi rękaw, wodę, jedzenie (najlepiej próżniowo pakowane)

Youtube