• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Oferta dla firm

1 DZIEŃ
4 DNI

3 STOLICE

transport: autokar

NIEMCY


NIEMCY / Salzburg , Prien , Neuschwanstein , Mittenwald , E


Bawarii, która zachwyca przez cały rok ...


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
  • Cena od

    996.00 zł

  • Pobyt

    5 dni

  • Transport

    autokar


Dzień I :

Wyjazd z Polski w godzinach porannych.

Dzien II:

W pierwszej  kolejności zobaczymy Miasto Mozarta -Salzburga. Przewodnik oprowadzi nas po mieście gdzie miedzy innymi : zobaczymy pałac arcybiskupi, uliczkę Getreidegess gdzie znajduje się dom Mozarta, ogrody Mirabell, Katedrę św. Ruperta  .Spędzimy czas wolny na salzburdzkiej starówce, następnie przejedziemy  autostradą alpejską do miejscowości Prien nad Jeziorem Chiemsee w Bawarii,  udamy się w rejs statkiem na wyspę Herreninsel, tam  odbędziemy spacer  po przepięknym parku do zamku Herrenchiemsee Ludwika Bawarskiego, który jest wierną kopią pałacu wersalskiego. Pospacerujemy  po ogrodach z licznymi fontannami. Po spacerze udamy się w rejs powrotny. Nocleg.

Dzień III:

Po śniadaniu pojedziemy do  jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii - zamku Neuschwanstein. Wjedziemy zamkowym busikiem  na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein. W następnej kolejności udamy się na  spacer po Marienbruecke (Most Marii). W uroczym alpejskim miasteczku spędzimy czas wolny. Spacerując po centrum tego miasteczka  będziemy raczyć się pięknymi malowidłami ściennymi na większości budynkach. Nocleg.

Dzień IV :

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy przejazdem malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstrasse i Romastische Strasse do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II - Linderhof, przespacerujemy się wśród fontann w stronę zbudowanej, na życzenie króla jaskini. Zwiedzimy kapliczki -Marokańską i Mauretańską. Następnym punktem będzie klasztor i bazylika w Ettal. Podczas czasu wolnego będziemy mieli  możliwość zakupu wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikor wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Spacer po przyjemnym ryneczku. Następnie przejazd do miasteczka położonego u stóp Zugspitze - Garmisch - Partenkirchen -  który jest zimową stolicą Niemiec. Udamy się na Stadion Olimpijski, gdzie każdego roku odbywa się Turniej Czterech Skoczni. Nocleg.

 Dzien v :

Po śniadaniu  udamy się do stolicy Bawarii - Monachium, gdzie podczas zwiedzania starówki zobaczymy  między innymi: Frauenkirche - Kościół Mariacki, Kolumnę Mariacką, Nowy i Stary Ratusz, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znaną piwiarnię na świecie - Hofbrauhaus, gdzie przemówienia wygłaszal Adolf Hitler . Wjedziemy  na Olympiatrum - wieżę olimpijską, z której rozciąga się widok na miasto. W godzinach wieczornych przejazd do Polski.

CENA OBEJMUJE :

- autokar

- 3noclegi

- 3 śniadania 

- ubezpieczenie

- opiekę pilota 

- opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE OBEJMUJE :

kosztów programowych : 110 €/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - zamki, Wieża Olimpijska, przejazdy komunikacją miejską - Monachium, rejs po jeziorze - J.Chiemsee , opieka pilotażowa, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne)


Youtube