• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Oferta dla firm

4 DNI

CZARNOBYL

transport: autokar

1 DZIEŃ
2 DNI
1 DZIEŃ

SŁOWACJA


SŁOWACJA / Bardejovo,Koszyce,Lewocza,Bratysława


Ten niewielki kraj zadziwia różnorodnością


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
  • Cena od

    899.00 zł

  • Pobyt

    4 dni

  • Transport

    autokar


DZIEN I :

Wyjazd z Polski. Przejazd do Bardejova która jest słowacką enklawą gotyku i renesansu, zwiedzimy  urokliwa starówkę na środku której  stoi ratusz przypominający domek z piernika. Nad samym miastem góruje gotycka wieża kościoła św. Idziego. Następnie udamy się do  Koszyc, które zostały  wybrane  na Europejską Stolicę Kultury, bogactwo kolorowych kamienic, romantycznych zaułków, najdłuższego deptaku w Słowacji od zawsze przyciągało swoim urokiem. Piękne kościoły, gotyckie i renesansowe kamienice, urokliwe uliczki jak  Hrnciarska . Można tam nabyć nietuzinkowe pamiątki. Nocleg.

DZIEŃ II :

Po śniadaniu przejazd do Zamku Spiskiego który uchodzi za największy warowny kompleks zamkowy środkowej Europy. Zamek góruje na 200 metrowej skale, skąd możemy podziwiać przepiękną panoramę. Następnie udamy się do  Lewoczy. Pójdziemy na spacer ulicami tego miasta  gdzie dojdziemy do prostokątnego rynku otoczonego różnobarwnymi kamieniczkami. Na samym środku rynku stoi Kościół św. Jakuba, który skrywa w swoich wnętrzach najwyższy późnogotycki drewniany ołtarz w Europie, wykonany przez Mistrza Pawła z Lewoczy. Zobaczymy również renesansowy ratusz z arkadami. Na koniec dnia udamy sie na spacer w Popradzie, gdzie zobaczymy klasycystyczne i barokowe kamienice, udamy się do Spiskiej Soboty, która uchodzi za jeden z klejnotów architektonicznych Spisza. Nocleg

DZIEN III:

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Narodowego Słowacji Raj, gdzie odwiedzimy Dobszyńską Jaskinie Lodową.  Następnie, w drodze do Trnavy zajrzymy do Nitry- najstarszej osady Słowacji.  Nad miastem góruje Zamek Nitrzański wraz z Katedrą św. Emerama. Podczas spaceru po królewskim miascie  Trnava , który jest siedziba dwóch uniwersytetów Trnavskiego i Cyryla i Metodego, zobaczymy dobrze zachowane mury obronne, kościół Uniwersytecki z monumentalnym barokowym ołtarzem. Dla chętnych - wieczór zakończymy degustacją miejscowego wina. Nocleg.

DZIEN IV :

Po śniadaniu przejazd do Bratysławy. zwiedzanie  stolicy Słowacji rozpoczniemy od rejsu Dunajem do ruin twierdzy Devin. Dalej Dunajem udamy się do centrum Bratysławy, gdzie gdzie odwiedzimy górujący nad miastem Zamek Królewski następnie uliczką dzielnicy żydowskiej udamy się do dolnego miasta na Hlavne Namestie, gdzie podczas spaceru będziemy podziwiać zabudowania słowackiej stolicy. Wyjazd w drogę powrotna do Polski.

CENA OBEJMUJE:

-autokar

-3 noclegi

-3 śniadania, 3 obiadokolacje 

-ubezpieczenie

-opiekę pilota

- opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy


Youtube