• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Oferta dla firm

1 DZIEŃ
4 DNI

CZARNOBYL

transport: autokar

ŚLADEM DRAKULI


RUMUNIA / Alba Julia,Sybin ,Curtea de Arges ,Bukareszt , Ras


Przemierzając średniowieczne, mroczne grody, mistyczne cerkwie, kościoły i ukryte w górach zamczyska


feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
feature-img
  • Cena od

    1469.00 zł

  • Pobyt

    8 dni

  • Transport

    autokar


Dzień I :

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejedziemy przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry.

Dzień II :

Przyjazd do Rumuni. Zwiedzanie zaczniemy od najpiękniejszego zamku w Transylwanii w miejscowości Hunedoara. Przejazd do Alba Iulia gdzie zobaczymy cytadelę Alba Carolina, to największa gwiazda w Rumunii, ukształtowana gwiaździście forteca, nosi tytuł największej budowli obronnej w całym kraju, a jej symetryczny ogrom można podziwiać w pełni tylko z lotu ptaka. Zobaczymy również rzymskokatolicka katedra św. Michała znajduje się wewnątrz średniowiecznej twierdzy Alba Iulia. Jest ona najdłuższą katedrą w Rumunii.  Odwiedzimy wzniesiony na początku XX wieku Sobór Koronacyjny oraz XVIII wieczna biblioteka Batthyaneum posiadającą cenny zbiór rękopisów i starodruków pochodzących z VII-XV wieku. Następnie przejedziemy do jednego z najpiękniejszych miasteczek Siedmiogrodu, stolicy artystów miasta Sybin. Będziemy podziwiać świetnie zachowana Starówkę której charakterystycznym elementem jest  wieża ratuszowa oraz średniowieczny pasaż schodów. Zobaczymy również saskie kamieniczki, najstarszy most w Rumuni zwany Mostem Kłamców. Ukażą nam się tu przykłady architektury  baroku, renesansu i secesji, piękne kościoły, baszty oraz fragmenty murów obronnych. Powrót do hotelu


Dzień III :

Po śniadaniu przejazd do dawnej stolicy Wołoszczyzny, gdzie pochowani są  królowie rumuńscy -Curtea de Arges. Słynną droga Transfogarską przejedziemy do Jeziora Vidraru, gdzie na zaporze znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć najwyższy szczyt w Rumuni -Moldovenau. Podczas dalszej podroży zobaczymy  ruiny zamku w Poienari.- pierwowzoru Drakuli - Wlada Palownika.  Nocleg.


Dzień IV:

Po śniadaniu przejazd do Bukaresztu, gdzie zwiedzimy Białą Cerkiew, Pałac Królewski, Ateneum, Filharmonia, gmach Uniwersytetu. Odbędziemy spacer Aleją Zwycięstwa. Na koniec zwiedzimy spuściznę po Ceausescu czyli gmach Parlamentu. Wolny wieczór w stolicy Rumunii. Nocleg.


Dzień V :

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, przejazd  do miejscowości Sinaia. Zobaczymy tam  letnia rezydencje rumuńskiej rodziny królewskiej,  która znajdowała się w  Pałacu Peles. Następnie przejazd do Rasnov , zobaczymy tam zamek chłopski, zbudowany przez mieszkańców na podwalinach dawnego  zamku Krzyżackiego. Przejazd w okolice   największego miasta w okręgu Braszowa. Nocleg.

DZIEŃ VI:

Po śniadaniu zobaczymy masywny gotycki Czarny Kościół , górujący nad miastem. U jego podnóża znajduje się najpiękniejszy w Rumuni rynek.  Przejdziemy na deptak Strada Republicii, przy którym można podziwiać piękne kamienice. Okolice rynku oraz deptaka otoczone są mnóstwem sklepów, restauracji oraz pubów.  Kierując się do bramy Schei zobaczymy najwęższa uliczkę w Rumunii. Zobaczymy dawne umocnienia miasta , basztowa starówkę ,na która spojrzymy ze  wzgórza Tâmpa, które od południowego wschodu góruje na rynkiem. Następnie udamy się do  miejscowości Sighisoara.  Miasto słynie z dobrze zachowanej starówki otoczonej murami – Wzgórze Zamkowe jako ufortyfikowany średniowieczny gród zostało wpisane na listę UNESCO. Przechodząc przez główną bramę wkraczamy w świat zabytków, Wieża Zegarowa  w której obecnie mieści się Muzeum Historyczne, halowy kościół Dominikanów z XIII - XV w, jest to najstarsza świątynia w mieście, zbudowana w stylu wczesnogotyckim, a tuż obok znajduje się  Dom Włada Drakuli zwanego Palownikiem. Nocleg.

Dzień VII:

Po śniadaniu przejazd przez Turdę do stolicy Siedmiogrodu-  Kluż Napoki. Zwiedzanie starówki. W godzinach popołudniowych wyjazd w strone Polski.

Dzień VIII :

Przyjazd do Polski. 


CENA OBEJMUJE :

-przejazd autokarem

-6 noclegów

-6 sniadan

-ubezpieczenie

-opieke pilota

- opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy


CENA NIE OBEJMUJE :

koszty programowe ( bilety wstepu do zwiedzanych obiektów) 120 €/os, oplaty nie podlegaja rozliczeniu
Youtube