• Centrum Turystyki i Edukacji
20 lat z Wami!

Blog

POZNAJ POLSKĘ - HYDROPOLIS

Wrocław zachwyca kolejnym atrakcyjny miejscem – Hydropolis, które oczywiście znajduje w programie POZNAJ POLSKĘ.

Obiekt został otwarty w grudniu 2015 roku, jest polączeniem edukacji  z najnowocześniejszą formą wystawiennictwa, dodatkowo  jest jedynym takim obiektem w Polsce oraz nie licznym na świecie.

Hydropolis mieści się w zabytkowym XIX- wiecznym , neogotyckim, podziemnym zbiorniku wody czystej. Atrakcje tego niezwykłego miejsca podzielone są na siedem stref tematycznych. Odwiedzający dowiedzą się jak powstała woda na Ziemi, zapoznają  się ze stworzeniami głębinowymi, dowiedzą się jak wygląda życie w ciemności, zgłębią wiedze na temat ewolucji życia, które istniało w wodzie trzy miliardy lat temu. Po tak intensywnych przeżyciach, czeka na zwiedzających specjalna strefa zwana „ Sacrum” w której mogą się zrelaksować. Warto również zajrzeć do strefy Wystaw Czasowych.  Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji można skorzystać z gier interaktywnych oraz multimedialnych instalacji.

 Centrum Edukacji Ekologicznej  Hydropolis  może pochwalić się wieloma nagrodami, jakie zostały mu przyznane. Wśród nich wyróżnić warto między innymi Cud Polski 2016 National Geographic Traveler, nagroda publiczności Copper in Architecture Awards 2017, wyróżnienie w konkursie Piękny Wrocław w kategorii Modernizacja obiektu historycznego, certyfikat jakości 2017 i 2018 od Tripadvisor oraz odznaka Traveller’s Choice 2020, tytuł najlepszej atrakcji dla dzieci 2018 roku wg portalu dzieckowpodrozy.pl, Wyróżnienie w konkursie „Popularyzator Nauki 2020” organizowanym przez PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Zdjęcia : wroclife.pl, fakt.pl

Youtube